Katedra ekonomických studií
Publikováno: 11. 1. 2024 08:34
Autor: Ing. Kateřina Berková, Ph.D.

Účetní soutěž pro střední školy

Fotogalerie (51)
			Obrázek fotogalerie  - Účetní soutěž pro střední školy
				Obrázek fotogalerie  - Účetní soutěž pro střední školy
				Obrázek fotogalerie  - Účetní soutěž pro střední školy
Otevřít fotogalerii

Ohlédnutí za 10. ročníkem soutěže "Účtování versus účetnictví" pro střední škol

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádala dne 10. ledna 2024 pod záštitou rektora VŠPJ, doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D., v pořadí desátý, jubilejní ročník soutěže "Účtování versus účetnictví" pro maturanty. Soutěž byla uspořádaná v prezenční podobě v prostorách VŠPJ. Do soutěže se zapojilo 48 soutěžících z devíti středních odborných škol z Kraje Vysočina a Středočeského kraje. Z 16 soutěžních týmů obsadili první místo soutěžící z Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa v Třebíči, druhé místo obsadili soutěžící z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava a na třetím místě se umístili žáci z GOB a střední odborné školy v Telči. Soutěže se účastnili dále maturanti z Obchodní akademie v Pelhřimově, Obchodní akademie Neveklov, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o., z Manažerské akademie v Jihlavě a z VOŠ, Obchodní akademie a SOUT Chotěboř.

Soutěžící bojovali o hodnotné ceny, mimo jiné o tablety Samsung Galaxy. Výhradním sponzorem desátého ročníku soutěže se stala společnost Gordic spol. s r.o. Ceny do soutěže věnovala dále Vysoká škola polytechnická Jihlava.

Soutěž "Účtování versus účetnictví" pro střední škol

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá tradičně již 11. ročník účetní soutěže „Účtování versus účetnictví“ pro žáky čtvrtých ročníků středních odborných škol. Soutěž je uspořádána pod záštitou rektora, doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D. 

Datum konání 11. ročníku: leden 2025 (přesný termín bude upřesněn)

Místo konání: VŠPJ Jihlava, Tolstého 16, Jihlava

Není vyžadováno žádné vložné. Tato akce je pro SŠ zdarma.

Soutěž je organizována týmově ve složení tří členů, kteří se budou podílet na řešení odborného testu zaměřeného na problematiku účetnictví v rozsahu učiva střední školy. Do soutěže se mohou přihlásit maximálně dva týmy zastupující jednu střední školu. Za danou střední školu se ale může přihlásit i více týmů, které budou evidovány jako náhradníci a budou zařazeny do soutěže v případě volné kapacity. Náhradní týmy budou vybrány podle pořadí, v němž se přihlásily. O této skutečnosti budou účastníci soutěže včas informováni.

Soutěžící budou vypracovávat test pomocí LMS Moodle VŠPJ. V souvislosti s tím žádáme, aby si každý tým zajistil a přinesl s sebou alespoň jeden notebook.

Je potěšující, že každým rokem z velkého počtu soutěžících se stanou studenti VŠPJ, jako například až třetina soutěžících z roku 2019. Obdobné výsledky byly i v následujících letech. Soutěž se tak stala jedním z motivačních nástrojů v rozhodování uchazečů o výběru právě naší vysoké školy.

Kontaktní osoba:

Ing. Kateřina Berková, Ph.D. (katerina.berkova@vspj.cz)

Spojte se s námi

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Kontakt
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
E-mail: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Kontaktní místo kanceláře rektora
Monika Jonášová
E-mail: monika.jonasova@vspj.cz

Studijní oddělení
Telefon: +420 567 141 181
E-mail: studijni@vspj.cz


Moment prosím...