Účetní soutěž pro střední školy

Ohlédnutí za 8. ročníkem soutěže "Účtování versus účetnictví" pro střední školy

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádala dne 12. ledna 2022 pod záštitou rektora VŠPJ prof. MUDr. Václava Báči, Ph.D., v pořadí osmý ročník soutěže "Účtování versus účetnictví" pro maturanty. Soutěž byla už podruhé uspořádaná v online podobě. Do soutěže se zapojili studenti z pěti středních odborných škol z Kraje Vysočina a Středočeského kraje. Z dvanácti soutěžních týmů obsadili první a druhé místo studenti z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, na třetím místě se umístili studenti z Manažerské akademie Jihlava. Soutěže se účastnili dále studenti z Obchodní akademie Neveklov, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o. 
Soutěžící bojovali o hodnotné ceny, mimo jiné o mobilní telefony Samsung. Výhradním sponzorem 8. ročníku soutěže se stala společnost Gordic spol. s r.o. Ceny do soutěže věnovaly dále společnost Fox Games a Vysoká škola polytechnická Jihlava.
Devátý ročník soutěže proběhne v lednu 2023 a věříme, že tentokrát se budeme moct se soutěžícími a jejich učiteli potkat osobně.
Fotogalerie z 6. ročníku

Soutěž "Účtová versus účetnictví" pro střední školy

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá tradičně účetní soutěž „Účtování versus účetnictví“ pro studenty čtvrtých ročníků středních odborných škol. 

Více informací o soutěži je uvedeno také v tomto videu.

Datum konání 9. ročníku: orientačně leden 2023

Místo konání: VŠPJ

Není vyžadováno žádné vložné. Tato akce je pro SŠ zdarma.

Soutěž je organizována týmově ve složení tří členů, kteří se budou podílet na řešení odborného testu zaměřeného na problematiku účetnictví v rozsahu učiva střední školy. Do soutěže se může přihlásit více týmů zastupujících jednu střední školu.

Je potěšující, že třetina soutěžících z roku 2019 studuje od akademického roku 2019/2020 na VŠPJ. Soutěž se tak stala jedním z motivačních nástrojů v rozhodování uchazečů o výběru právě naší vysoké školy.

Kontaktní osoba:

Ing. Kateřina Berková, Ph.D. (katerina.berkova@vspj.cz) 

 

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401