Účetní soutěž pro střední školy

Ohlédnutí za 9. ročníkem soutěže "Účtování versus účetnictví" pro střední školy

Vysoká škola polytechnická Jihlava pořádala dne 11. ledna 2023 pod záštitou rektora VŠPJ, doc. Ing. Zdeňka Horáka, Ph.D., v pořadí devátý ročník soutěže "Účtování versus účetnictví" pro maturanty. Soutěž byla už potřetí uspořádaná v online podobě. Do soutěže se zapojilo 75 žáků z osmi středních odborných škol z Kraje Vysočina a Středočeského kraje. Z 25 soutěžních týmů obsadili první místo žáci z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov, druhé místo obsadili žáci z Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Třebíč a na třetím místě se umístili žáci z GOB a SOŠ Telč. Soutěže se účastnili dále žáci z Obchodní akademie, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, Manažerské akademie - střední odborné školy, s.r.o. Jihlava, Obchodní akademie Neveklov, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.

Soutěžící bojovali o hodnotné ceny, mimo jiné o mobilní telefony Samsung. Výhradním sponzorem devátého ročníku soutěže se stala společnost Gordic spol. s r.o. Ceny do soutěže věnovala dále Vysoká škola polytechnická Jihlava.

Jubilejní 10. ročník soutěže proběhne v lednu 2024 a věříme, že tentokrát se budeme moct se soutěžícími a jejich učiteli potkat osobně.

Fotogalerie z 6. ročníku

Soutěž "Účtování versus účetnictví" pro střední školy

Katedra ekonomických studií Vysoké školy polytechnické Jihlava pořádá tradičně účetní soutěž „Účtování versus účetnictví“ pro žáky čtvrtých ročníků středních odborných škol. 

Více informací o soutěži je uvedeno také v tomto videu.

Datum konání 10. ročníku: orientačně leden 2024

Místo konání: VŠPJ

Není vyžadováno žádné vložné. Tato akce je pro SŠ zdarma.

Soutěž je organizována týmově ve složení tří členů, kteří se budou podílet na řešení odborného testu zaměřeného na problematiku účetnictví v rozsahu učiva střední školy. Do soutěže se může přihlásit více týmů zastupujících jednu střední školu.

Je potěšující, že každým rokem z velkého počtu soutěžících se stanou studenti VŠPJ, jako například až třetina soutěžících z roku 2019. Obdobné výsledky byly i v následujících letech. Soutěž se tak stala jedním z motivačních nástrojů v rozhodování uchazečů o výběru právě naší vysoké školy.

Kontaktní osoba:

Ing. Kateřina Berková, Ph.D. (katerina.berkova@vspj.cz)

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401